Se Štěpánkou jsme „spolupracovaly“ už na gymnáziu v jedné lavici. Podle mě nám to šlo tehdy skvěle. Pak se naše cesty rozešly a po dlouhých cestovatelských  letech jsme se v zimě 2013 opět setkaly. Měla jsem k dispozici prostor obchodu a v hlavě pár nápadů. Věděla jsem, že se Štěpánka zrovna vrátila zpět na Sedlčansko a že ve svém volném čase věnuje restaurování nábytku a různých bytových doplňků.

Sešly jsem se nezávazně a už to jelo. S psychickou i fyzickou pomocí našich drahých poloviček jsme na jaře 2014 otevřely v Sedlčanech kamennou prodejnu s čerstvě praženou kávou a tím jsme odstartovaly naši cestu s Kávou svět. Kávovou cestu plnou milých lidí, nezapomenutelných zážitků a setkání,cestu někdy lehkou, někdy trnitou se spoustou slepých ulic a nepřehledných křižovatek.

To, co nás tehdy na začátku spojilo, byla chuť na dobrou kávu a momentální nálada něco podniknout a vytvořit a nic z toho nás vlastně nikdy neopustilo. Štěpánka dodnes ráda vypráví, jak jsem ji pozvala k vytvoření pár kousků nábytku a pultu do obchodu a ona nakonec za tím pultem zůstala. Dnes je Káva svět nejen stylová kamenná prodejna, divadelní kavárna a spousta aktivit a projektů kolem, ale hlavně tým lidí, které baví káva, kavárny, divadlo, knihy a všechno kolem.

Tak přijměte pozvání do Kávy svět!

S láskou

Petra K.