Kamenná prodejna Káva svět v Sedlčanech byla začátkem naší cesty s kávou. Otevřely jsme ji na jaře 2014 v Sedlčanech v ulici 28.října č.p. 9 . Díky historické budově, kde se prodejna nacházela, a designu, který jsme se snažily obchůdku vdechnout, se stala oblíbeným místem provoněným kávou.

Po dvou letech našeho působení zde se majitel objektu rozhodl budovu zbourat a vystavět novou v modernějším stylu.

Kam s Kávou svět? Nebylo moc možností a my se rády rozhodujeme rychle. Prázdný prostor v nedaleké Pasáži s číslem popisným 7 se zdál ideálním. A byl. Kdybychom to nezažily, nevěřily bychom, že se dá přestěhovat obchod, aniž byste ho aspoň na jeden den museli zavřít.

Starý obchod jsme zavřely jako vždy v 17.00, zavolaly jsme posily a druhý den už jsme v 8.30 otevíraly nový obchod v Pasaži 7. Na dveřích původního obchodu jsme zanechaly cedulku pro naše zákazníky, kde stálo: „Jděte za vůní kávy a najdete nás“. A oni nás našli. A nacházejí nás stále a my jsme za to rádi, protože právě naši zákazníci nás inspirují ke všemu, co děláme.

Obchod Káva svět je stále hlavně o kávě, ale radost udělá i těm, kteří mají rádi i jiné kvalitní dobroty, čaje, čokolády, sušenky, limonády… Najdete zde i výběr knih, čtenářský koutek přímo pod kávovníkem a venkovní otevřenou knihovnu.

Kávová zrna nám praží od roku 2014 každý týden mladá sympatická Eva v malé pražírně v Nižboru. Káva se k vám tedy dostane vždy pár dní po upražení.

 

zrno kávy zprávy z kávy.jpg  OTEVÍRACÍ DOBA

pondělí – pátek: 8.30 – 17.00
sobota: 8.30 – 12.00
neděle: zavřeno

 

zrno kávy zprávy z kávy.jpg  KONTAKT

Káva svět
28.října 7
Sedlčany
264 01

Petra Kolková
petra@kavasvet.cz
tel. 605 132 233

 

Mapa